Przejdź do treści strony
Godło

Instytut Nauk Ścisłych i Technicznych

Instytut Nauk Ścisłych i Technicznych

Studenci
Akadamia Pomorska Słupsk

Quadrathlon 2018

Konkurs ,,Quadrathlon informatyczny’’ w Instytucie Matematyki

W dniu 22 lutego 2018 roku w Instytucie Matematyki odbyła się pierwsza edycja ,,Quadrathlonu informatycznego’’ - międzyszkolnego konkursu skierowanego do uczniów szkół ponadpodstawowych, organizowanego przy współpracy firm z branży IT: Kaliop Poland, Macrologic, OptiNav oraz DataMomentum.

 W 2017 roku Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej pozytywnie rozpatrzył wniosek o nadanie Wydziałowi Matematyczno-Przyrodniczemu uprawnienia do prowadzenia w Instytucie Matematyki na kierunku Informatyka kształcenia na poziomie studiów pierwszego stopnia o profilu praktycznym. Program studiów został opracowany przy współudziale pracodawców z branży IT. Partnerami tego kierunku są firmy Kaliop Poland, OptiNav, Macrologic S.A., Vitalex Engineering, specjalizujące się w rozwoju i implementacji nowych technologii. Pracodawcy często podkreślają to, że potrzebują programisty, który posiada dobrze rozwinięte umiejętności analitycznego myślenia i jednocześnie solidne podstawy matematyki. Część zajęć prowadzona jest przez pracowników firm, w których studenci będą odbywali staże. Celem ’Dnia Informatyki’ było zachęcenie szkół do wspierania i rozwijania informatycznych zainteresowań uczniów, promocja kierunku Informatyka oraz prezentacja firm wspierających kierunek. ’Dzień Informatyki’ ma zachęcić młodzież ze Słupska i okolic do studiowania informatyki w naszym mieście oraz zaspokojenia potrzeb słupskich firm na wykwalifikowaną kadrę informatyczną.

W zawodach wzięło udział sześć drużyn reprezentujących szkoły ze Słupska i okolic: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Tajnej Organizacji Wojskowej "Gryf Pomorski" w Chojnicach, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Bytowie, I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Słupsku, II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku, IV Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Słupsku oraz Zespół Szkół Informatycznych w Słupsku. Drużyny rywalizowały w czterech konkurencjach: 1 z n, Niech moc algorytmu będzie z Wami, Umiesz liczyć? ... w arkuszu kalkulacyjnym oraz Szperacz Internetowy. Szczegółowy opis konkurencji znajduje się na stronie Instytutu Matematyki.

Po zakończeniu konkurencji uczniowie mogli obejrzeć pokaz możliwości robotów i automatów firmy OptiNav. Odbyły się również prezentacje osiągnięć i dorobku firm Kaliop Poland, Macrologic oraz OptiNav.

Konkurs wygrała drużyna z I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Słupsku. Uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Tajnej Organizacji Wojskowej "Gryf Pomorski" w Chojnicach zajęli drugie miejsce, a trzecie miejsce wywalczyła drużyna z IV Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Słupsku. Gratulujemy!

Kolejne miejsca zajęły drużyny:

4. II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza

5. Zespół Szkół Informatycznych w Słupsku

6. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Bytowie

Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy za rok.

Ponadto, serdecznie dziękujemy uczniom oraz nauczycielom z IV Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Słupsku oraz Politechnicznego Liceum Ogólnokształcącego za udział w konkursie filmowym INFORMATYKA W NASZEJ SZKOLE - PÓŁ ŻARTEM, PÓŁ SERIO.

Pierwsze miejsce zajęli uczniowie z IV LO: Piotr Pawlina, Adam Kaczmarkiewicz, Mateusz Grabowski. Drugie miejsce przypadło Michałowi Stępnikowi, Annie Rogulskiej oraz Danielowi Brongoszewskiemu z Politechnicznego Liceum Ogólnokształcącego.

Serdecznie wszystkim gratulujemy!

Galeria zdjęć:

Znajdziesz nas tutaj