Przejdź do treści strony
Godło

Instytut Nauk Ścisłych i Technicznych

Instytut Nauk Ścisłych i Technicznych

Studenci
Akadamia Pomorska Słupsk

Quadrathlon 2020

Zapraszamy do wzięcia udziału w trzeciej edycji Międzyszkolnego Drużynowego Konkursu Quadrathlon informatyczny #2020.

Organizatorem konkursu jest Instytut Nauk Ścisłych i Technicznych Akademii Pomorskiej w Słupsku.

W tym roku kolejna grupa absolwentów szkół ponadpodstawowych rozpoczęła studia na specjalności Programowanie (kierunek Informatyka). Poprzez konkurs chcemy zachęcić młodzież do nauki programowania. Programiści przeważnie pracują w zespole wnosząc do niego swoją wiedzę i umiejętności. Dlatego konkurs ma charakter rywalizacji drużynowej. Uczniowie biorą udział w czterach konkurencjach - każda osoba w innej. Jednak o wygranej decyduje wynik osiągnięty przez wszystkich uczniów z drużyny.

Każda z konkurencji wymaga wiedzy i umiejętności wynikających z treści zapisanych w podstawach programowych nauczania informatyki dla szkół ponadpodstawowych.

Konkurencje

1.    1 z n, n>=2

Zasady konkurencji są wzorowane na popularnym teleturnieju telewizyjnym Jeden z dziesięciu. Konkurencja jest adresowana przede wszystkim do tych uczniów, którzy posiadają wiedzę i umiejętności informatyczne wynikające z treści zapisanych w podstawach programowych nauczania informatyki dla szkół ponadpodstawowych i potrafią w krótkim czasie sformułować odpowiedź na postawione pytanie. Uczestnik konkursu musi przede wszystkim krótko i jednoznacznie odpowiedzieć na pytania, w których znaleźć będzie można odniesienie nie tylko do teoretycznych zagadnień informatyki szkolnej, ale także zagadnień praktycznych, z którymi uczniowie spotykają się podczas zajęć. Na pewno, obok wiedzy i umiejętności, nieocenione będą zatem błyskotliwość i refleks uczestnika.

2.    Umiesz liczyć? ... w arkuszu kalkulacyjnym

Konkurencja, w której zawodnicy zmierzą się z zadaniami wymagającymi praktycznych umiejętności posługiwania się arkuszem kalkulacyjnym (MS Excel lub LibreOffice Calc).

3.    Niech moc algorytmu będzie z Wami

Konkurencja polega na analizowaniu schematów graficznych opisujących rzeczywiste zdarzenia. Zawodnicy będą musieli wykazać się umiejętnościami logicznego myślenia oraz czytania ze zrozumieniem.

4.    Internetowy Szperacz

Konkurencja, w której zawodnicy będą musieli w bardzo ograniczonym czasie wyszperać informacje w Internecie.

Rejestracja

Drużynę zgłasza nauczyciel (opiekun drużyny) za pośrednictwem formularza udostępnionego na platformie evenea. Zapisy zostaną uruchomione 5 lutego 2020 r. o godzinie 10:00. O zakwalifikowaniu drużyny do konkursu będzie decydować kolejność zgłoszeń. Po wyczerpaniu miejsc, 19 lutego 2020 r. zostaną uruchomione zapisy na listę rezerwową.

Plan imprezy

Tradycyjnie konkursowi będą towarzyszyć wystąpienia osób związanych z branżą IT. Osoby te opowiedzą o pracy w branży IT oraz nowych technologii. 

09:45-10:00 - Rejestracja (obok auli)

10:00-10:15 - Otwarcie konkursu (aula)

10:15-11:15 - Konkurencje

Niech moc algorytmu będzie z wami (sala 011)

1 z n, n>=2 (aula)

Umiesz liczyć? ... w arkuszu kalkulacyjnym (sala 122)

Internetowy szperacz (sala 119)

11:15-11:30 - Przerwa

11:30-13:00 - Prelekcje firm partnerskich (aula)

13:00-13:30 - Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród (aula)

Plakat promocyjny

 

Podsumowanie konkursu

W dniu 5 marca 2020 odbyła się trzecia edycja międzyszkolnego drużynowego konkursu Quadrathlon informatyczny #2020. Organizatorem konkursu był Instytut Nauk Ścisłych i Technicznych. Celem konkursu jest inspirowanie młodzieży do zainteresowania się informatyką oraz sprawdzenie swojej teoretycznej i praktycznej znajomości informatyki.

W konkursie wzięło udział 15 drużyn reprezentujących szkoły ze Słupska i okolic. Drużyny rywalizowały w czterech konkurencjach:  1 z n (n>=2), Niech moc algorytmu będzie z wami, Umiesz liczyć? ... w arkuszu kalkulacyjnym oraz Szperacz Internetowy.

Imprezie towarzyszyły wystąpienia przedstawicieli firm współpracujących z Instytutem: Kaliop, Optinav, GlobalLogic oraz Macrologic by Asseco.

Konkurs wygrała drużyna z Zespołu Szkół "Elektryk" im. Noblistów Polskich w Słupsku. Drugie miejsce zajęła drużyna z I Liceum Ogólnokształcącego im. B. Krzywoustego w Słupsku, a trzecie drużyna z Zespołu Szkół Agrotechnicznych w Słupsku. 

Szczegółowa klasyfikacja dostępna jest tutaj: 

Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy za rok.

Galeria zdjęć:

 

Znajdziesz nas tutaj