Przejdź do treści strony
Godło

Instytut Nauk Ścisłych i Technicznych

Instytut Nauk Ścisłych i Technicznych

Studenci
Akadamia Pomorska Słupsk

Wyróżnienie w konkursie Popularyzator Nauki 2021

Dnia 3 grudnia 2021 na uroczystej gali panie dr Irena Domnik, dr Zofia Lewandowska i dr Małgorzata Turowska odebrały wyróżnienie w prestiżowym konkursie Popularyzator Nauki 2021. Wyróżnienie zostało przyznane za popularyzację matematyki w ramach organizowanej od dwudziestu lat Ligi Matematycznej im. Zdzisława Matuskiego.

Odbywający się od 2005 r. konkurs Popularyzator Nauki organizowany jest przez serwis Nauka w Polsce Polskiej Agencji Prasowej we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki.

To najstarszy i najbardziej prestiżowy w Polsce konkurs, w którym nagradzani są naukowcy, ludzie mediów, instytucje oraz społecznicy, których pasją jest dzielenie się wiedzą i odsłanianie tajemnic współczesnej nauki osobom niezwiązanym ze środowiskiem akademickim.

Do 17. edycji konkursu do redakcji napłynęło blisko 80 regulaminowych zgłoszeń. Kapituła konkursowa pierwszego stopnia wyłoniła 23 finalistów. Kapituła konkursowa drugiego stopnia pod kierunkiem wiceprezesa Europejskiej Akademii Nauk i Sztuki, wieloletniego prezesa PAN prof. Michała Kleibera – jednego z inicjatorów konkursu - wskazała ostatecznych zwycięzców.

Tegorocznym zwycięzcą konkursu został dr hab. Piotr Rzymski z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu za zaangażowanie i ogromną pracę związaną z popularyzacją wiedzy medycznej w odpowiedzi na pandemię COVID-19.

W kategorii „naukowiec” laureatem została dr Anna Łosiak z Instytutu Nauk Geologicznych PAN. W kategorii „animator” nagrodzono Adama Zbyryta. W kategorii „zespół” laureatem została 3LAB – pracownia 3 Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni. Centrum Popularyzacji Politechniki Śląskiej w Gliwicach nagrodzono w kategorii „instytucja”, a w kategorii „media” laureatem został dr Łukasz Lamża.

Przyznano dwa wyróżnienia: dla twórców projektu „Nauka. To lubię” i dla twórców Ligi Matematycznej im. Zdzisława Matuskiego.

 

 

 

Znajdziesz nas tutaj